SU DEPOLAMA SİSTEMLERİ

Su depolama sistemleri günümüzde çok farklı amaçlar için kullanılmaktadır: tarımsal sulama suyu depolama, sanayi bölgeleri, orman yangın suyu depolama, yağmur suyu hasadı depolama gibi amaçlar için kullanılabilmektedir. Genelde kullanılan modeller silindirik ve prizmatik modellerdir .Bunlara ilave olarak zemin kaplama yapılarak kullanım alanları da vardır.

Su depolama sistemlerinde kurulum yapılacak alana göre istenilen kapasite ve ölçülerde depo imalatı yapabilmekteyiz. Farklı kullanım amacına göre üst kısmı sac kaplama olarak özel imalatımız mevcuttur.

SİLİNDİRİK MODÜLER SU TANKLARI (çelik su tankı)

Gövdesi galvaniz sac plakaların civata ile birleştirilmesinden oluşmaktadır . İç kısmında sızdırmazlığı sağlamak için membran kaplama bulunmaktadır. Modüler su tankları diğer depolama sistemlerine göre kurulumu kolaydır ve istenildiğinde demonte edilerek kolaylıkla başka bir yere taşınabilir.

Firmamız çelik su tanklarını talep edilen hacim miktarına göre üstü açık ve kapalı olarak tasarlayıp üretimini yapmaktadır.

Modüler su tankları aynı hacimde olan su tanklarına göre maliyeti düşüktür. Farklı kurulum ve membran seçimi ile tarımsal sulamada, fabrikalarda, endüstriyel depolamada, içme suyunda, yangın suyu ve yağmur suyu depolama gibi çok farklı alanlarda kullanılabilir.

PRİZMATİK MODÜLER SU TANKLARI

Gövdesi kare galvaniz sac plakaların civata ile birleştirilmesinden oluşmaktadır .Sızdırmazlık için kare plaka birleşimi esnasında aralarında conta kullanılır. Kurulacak alan ile ilgili kısıtlamaların olduğu yerlerde belirtilen ölçülere göre farklı kurulum modelleri uygulanabilir

GÖLET VE TOPRAK HAVUZ MEMRAN KAPLAMA

Büyük çaplı su depolama projelerinde zeminin su tutma özelliği olmayan ve geçirgen yapıya sahip zeminlerde membran kaplama yöntemi kullanılır. Depolanmak istenilen su kapasitesine göre toprak zemin kazılarak hazırlanan yüzey düzeltilip sıkıştırıldıktan sonra , toprak yapısına göre koruyucu keçe serilir. Hazırlanan gölet yüzeyi membran ile kaplanarak sızdırmazlık sağlanır.

Ham su depolama amaçlı olarak toprak havuzlarda yüksek kapasiteli depolama yapılması daha kolay ve düşük maliyetlidir.

1 1
2 2
3 3
4 4
5 5
6 6
7 7
8 8